לוגו ציוני דרך

סמל עופר דוד קאופמן

בליבנו תמיד - חללי מערכות ישראל בני/ות המושבה מזכרת בתיה

בן חניטה ויהודה. נולד ביום ט' באדר תשל"ז (27.2.1977) בראשון לציון. אח לצחי ויונתן.
עופר למד בבית הספר היסודי במזכרת בתיה, שם התגוררה המשפחה. בחטיבת הביניים למד בבית הספר האזורי גדרה והמשיך לימודיו בבית הספר התיכון "אורט ימי אשדוד" במגמת אלקטרוניקה. לאחר שנת י"ג סיים עופר את לימודיו כטכנאי אלקטרוניקה מוסמך.
מגיל צעיר התבלט עופר כבעל כישרון לעבודת כפיים, ונהג לתקן את כל מכשירי החשמל של חבריו. בזכות סבלנותו האינסופית ושאיפתו לשלמות יכול היה לשבת שעות ארוכות על חלק קטן במכשיר, עד אשר השיבו לתיקנו.


עופר היה מסור מאוד למשפחתו וחלק ניכר מזמנו הקדיש לביתו ולמשפחתו ובמיוחד לאחיו הבכור צחי, שעימו היה לו קשר חם ומיוחד.
עופר היה בחור שקט ומופנם, בעל חוש הומור מפותח ואהבת אדם. הוא הרבה לעזור לחבריו הרבים שהיה מוקף בהם תמיד ואיתם נהג לצאת לבלות ברכיבה על אופנוע שטח, נהיגה ומסיבות ריקודים, רצוי לצלילי מוסיקת טראנס, אותה אהב עופר מאוד.
בספטמבר 1996 התגייס עופר לצה"ל. הוא שירת בטייסת בבסיס "תל נוף" כטכנאי חשמל. עיסוקו בטיפול במצברים תעופתיים ואחזקתם איפשר לו להפגין את סבלנותו ויכולתו הטכנית המרשימה בצד רצונו לבצע את תפקידו תמיד על הצד הטוב ביותר.
ביום ל' בחשוון תשנ"ט (28.10.1998) נפל עופר בעת שירותו והוא בן עשרים ואחת. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין במזכרת בתיה. הותיר אחריו הורים ושני אחים.
במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב הרמטכ"ל, שאול מופז:"…עופר שירת כטכנאי חשמל בבסיס חיל האוויר "תל נוף" ותואר על ידי מפקדיו כחייל שקט, שמילא את משימותיו על הצד הטוב ביותר לשביעות רצונם המלאה. עופר הפגין יחסי אנוש טובים עם הסובבים אותו ובלט במסירותו ובנאמנותו…".
מפקד היחידה כתב למשפחה:"עופר היה חייל חברותי, שקט ומופנם, שהשתדל תמיד לבצע את תפקידו במסירות ובנאמנות ותרם תרומה מקצועית ונכבדה בטיפול טכני במערכות ההיגוי, החשמל והמכשירים במטוסים…".
משפחתו הקימה לזכרו פינת זיכרון בבית הספר "מעלה התורה" במעלה אדומים".

ראו עוד ב"בליבנו תמיד" בתוך ציוני דרך גיליון מס' 12.

תפריט נגישות