לוגו ציוני דרך

סמ"ר ישראל גורן (ויצקוביץ)

בליבנו תמיד - חללי מערכות ישראל בני/ות המושבה מזכרת בתיה

סמ“ר ישראל גורן (ויצקוביץ) בן ציונה ואלייגזר ויצקוביין, וצאצא לר' יעקב גולד ממייסדי המושבה מזכרת בתיה. נולד ביום ה' בכסלו תשס"ו (30.11.54) במזכרת בתיה. בהיותו בגיל צכניר עברה משפחתו לחולון. למד בבית הספר היסודי ﬠײש כצנלסון בחולון ולאחר מכן המשיך את לימודיו בביה"ס המקצוﬠי "אורט" בחולון. ביום 5.2.76 התגייס לצה"ל ושירת בחיל הרגלים, עבר קורס מ"כים ובנובמבר 1973 עלה לדרגת רב"ט. בשנת 1974 עבר לשרת בחיל האוויר ועלה לדרגת סמל. ישראל המשיך להשתלם בצה"ל גם אחרי שסיים את שירותו הסדיר, ובספסמבר 1978 עבר קורס סיירות.


בפרוץ מלחמת שלום הגליל נקרא לשירות מילואים בלבנון. בליל כ"ה בחשוון תשמ"ג (11.11.82) התפוצץ מיכל הגז בבית הממשל הצבאי בצור. הבניין התמוטט על יושביו ובין ההרוגים היה ישראל.
מפקדו כתב למשפחתו אחרי מותו : "אהבנו אותו, הכרנו חלק ממעלותיו, ואנו ממשיכים לדבר עליו כאילו היה חי בתוכנו, כאילו יחזור ויתייצב כשהוא מתכנן טיולים, פגישות, תﬠלולים ובדיחות". מפקדו הישיר כתב עליו למשפחתו: "ישראל היה אדם נפלא, שנﬠים היה לשבת איתו לשוחח ולצחוק. הוא היה חייל מיוחד, שעורר אמון בלב מפקדיו. זכורה לי החדירה של המחבל לאילת, כאשר בתוך מהומת הרדיפה הגיﬠ ישראל ובפעולה מהירה וחלקה פתר את הבעיה".
ישראל הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בחולון. בן 28 היה במותו. הוא הועלה לדרגת סמ"ר אחרי מותו. השאיר אחריו את רעייתו רינה, בת, הורים ושתי אחיות.

על-פי המופיע ב"יזכור" – מפעל ההנצחה הממלכתי שנערך ﬠ"י משרד הביטחון.

ראו עוד ב"בליבנו תמיד" בתוך ציוני דרך גיליון מס' 10.

תפריט נגישות