לוגו ציוני דרך

רס"ן דוד כרסנתי

בליבנו תמיד - חללי מערכות ישראל בני/ות המושבה מזכרת בתיה

רס"ן דור כרסנתי דוד כרסנתי נולד בלונדון בט' באב תשכ"א. (22 ביולי 1961), לאמו מיי (שרה לאה) ולאביו יוסף בנימין.
דוד חזר ארצה עם הוריו בגיל שלושה חודשים לקריית חיים. אביו של דוד היה מכונאי ראשי בצים כך שדוד גדל ,על ספינות ברחבי העולם. בגיל 6 החל את לימודיו בבית הספר הריאלי בחיפה. בגיל 10 התייתם מאמו והמשפחה עברה לגור על פי צוואתה של אמו בארץ מולדתה, דרום אפריקה. בדרום אפריקה קיבל דוד חינוך בריטי. לאורך כל לימודיו הצטיין במדעים ואף נבחר לייצג את דרום אפריקה באולימפיאדת מדעים בינלאומית באנגליה.

סיים תואר ראשון בביוכימיה בהצטיינות באוניברסיטת קייפטאון. בגיל 25, כשהוא בעיצומה של בניית חייו, החליט דוד שהוא מעוניין לחיות כיהודי בישראל ויולה ארצה כתושב חוזר. עם עלייתו ביקש להתגייס ובסופו של תהליך שארך שנתיים התנדב לחיל האוויר. בתחילה שירת כקצין אקדמאי, אך בהמשך עבר קורס קצינים ושירת ביחידת אחזקה אווירית.
בשנת 96' נישא והפך לאב לשלושה ילדים. בשנת 2003 נפטר אביו ושנה לאחר מכן אובחנה אצלו מחלה ממאירה. לאחר מאבק עיקש נפטר בגיל 44. נקבר במזכרת בתיה בכ"ח בחשוון ה'תשס"ו 29 בנובמבר 2005.
דוד היה אדם שסתר את התפיסות המוקדמות: גדול גוף וקומה או מדבר עם כולם בגובה העיניים. ,עדין ורגיש לסביבתו. חכם מאוד אך לא מתנשא ומתעניין בכול. צאצא למשפחה של דור רביעי בארץ אך חי בארץ מתוך בחירה. בעל חינוך בריטי אבל ישראלי גאה. אדם לא דתי אך מאוד מאמין.
כל חייו דבק דוד בחיים ונהג על פי העיקרון שעלינו לדבוק בחיים ולחיות מתוך בחירה ואחריות אישית למעשינו ולסביבתנו, וזו צוואתו החיה למשפחתו ולחבריו.
מפקדו סא"ל ד"ר איציק כהןָ מפקד תחום מדע והנדסת חומרים, ספד לו: "ג'נטלמן אנגלי במדי חיל האוויר. איש טוב שתמיד רצה לעזור ולסיייע. כולנו ביחידה גאים שהיה חבר שלנו. הוא נאבק במחלה באופן מעורר השראה והיווה בעבורנו סמל למאבק בלתי מתפשר."

סיפור חייו באתר יזכור

ראו עוד ב"בליבנו תמיד" בתוך ציוני דרך גיליון מס' 13.

תפריט נגישות